======================




======================




======================

Πέμπτη, 25 Μαΐου 2017

ΛΥΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΚΥΡΙΑΚΟ ΑΡΑΠΗ

''H E.A NIKAIAΣ ανακοινώνει την από κοινού λύση της συνεργασίας με τον προπονητή της ομάδας Κυριάκο Αράπη. Τον ευχαριστούμε θερμά για την προσφορά του και την πολύ επιτυχημένη πορεία της ομάδας στα 4 χρονιά συνεργασίας μας. Του ευχόμαστε καλή επιτυχία στην συνέχεια της καριέρας του."

Διαβάστε περισσότερα ...

Παρασκευή, 19 Μαΐου 2017

Κλήση αθλητών για προπόνηση και αγώνα των μίνι αγοριών στο ALL STAR το Σαββατοκύριακο στο ΔΑΚ Γλυφάδας



 Καλούνται οι πιο κάτω   
 αθλητές, σύμφωνα με τον πίνακα που επισυνάπτεται να
 βρίσκονται το Σάββατο 20 ΜΑΪΟΥ 2017 και ώρα 09:40 στο Δ.Α.Κ.
 ΓΛΥΦΑΔΑΣ “ΜΑΚΗΣ ΛΙΟΥΓΚΑΣ”(ΦΟΙΒΗΣ & ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΕΤΑΞΑ,
 2108943800),για προπόνηση του αγώνα επίδειξης και την Κυριακή
 21-05-2017, στο ίδιο γήπεδο και ώρα 09:15 προκειμένου να
 συμμετέχουν στον αγώνα επίδειξης  στο Τουρνουά Μίνι Αγοριών
 “ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ”. 



ΠΙΝΑΚΑΣ    ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ

1
Α.Γ.Ο.ΓΛΥΦΑΔΑΣ “Η ΕΥΡΥΑΛΗ”                    ΦΛΩΡΙΝ   ΡΩΜΑΙΟ
2
Α.Ε.  ΙΚΑΡΟΥ -  ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                    ΤΣΙΜΠΙΡΑΚΗΣ  ΑΓΓΕΛΟΣ
3
Α.Ε.  ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                                  ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΝΙΚΟΣ
4
Α.Ε.  ΡΕΝΤΗ                                                           ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
5
Α.Ε.Γ. Η ΑΙΞΩΝΗ                                                    ΚΟΡΩΝΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
6
Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ                        ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΔΗΜΗΡΗΣ
7
Α.Ο. ΒΑΡΗΣ “Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ”                           ΦΟΥΤΣΙΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ
8
Α.Ο. Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                                              ΨΗΛΕΑΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
9
Α.Ο. ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ                             ΔΗΛΑΒΕΡΗΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
10
Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ                                       ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΟΣ
11
Α.Ο.Ν.Σ. “Ο  ΜΙΛΩΝ”                                          ΜΠΟΥΡΓΙΩΤΗΣ  ΘΟΔΩΡΟΣ
12
Α.Ο.Σ. “Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ”                                   ΚΑΒΡΟΥΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
13
Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ                                             ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
14
Α.Σ .ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                                        ΚΑΝΔΥΛΗΣ ΗΛΙΑΣ
15
Α.Φ.Μ.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ         ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ
16
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο.                          ΣΤΑΥΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
17
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                                 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΑΣΩΝΑΣ
18
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                             ΜΕΙΜΕΤΕΑΣ   ΓΙΩΡΓΟΣ
19
Γ.Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ                         ΣΑΜΠΑΝΗΣ   ΧΡΗΣΤΟΣ
20
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ            ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
21
Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ                                            ΚΑΡΑΤΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
22
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                                      ΚΑΤΡΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
23
ΔΙΟΓΕΝΗΣ  ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ                                   ΓΚΟΡΟΣ  ΣΠΥΡΟΣ
24
Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ                                      ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ
25
Ε.Σ.Η.  ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ                         ΤΖΑΦΕΡΙ   ΑΝΤΙ
26
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Α.Ο.               ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
27
ΕΝΩΣΗ  ΑΜΦΙΑΛΗΣ                                               ΛΟΥΡΙΔΑΣ     ΜΑΡΙΟΣ
28
ΕΝΩΣΗ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ              ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
29
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ
30
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  Α.Ο.                      ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
31
ΚΡΟΝΟΣ     Γ.Σ.                                              ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ  ΜΑΝΩΛΗΣ
32
Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ                                                   ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
33
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  Ο.Σ.Φ.Π.                                   ΚΑΡΖΗΣ   ΓΙΩΡΓΟΣ
34
Π.Ο.Κ.   ΕΣΠΕΡΟΣ                                    ΧΑΤΖΗΛΕΟΝΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
35
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ.                       ΜΕΜΕΖΑΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
36
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   Γ.Σ.Σ.                                           ΑΝΔΡΑΚΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
37
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Ο.                      ΚΡΙΤΟΥΛΗΣ   ΣΤΕΡΓΙΟΣ
38
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ                                   ΚΟΥΝΕΛΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
39
ΠΕΡΑ  Α.Σ.                                                                ΣΤΥΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
40
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ    Α.Ο.                        ΝΤΟΧΑ  ΑΪΝΤΟ
41
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ   Α.Ο.                       ΠΑΠΑΜΑΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
42
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Α.Ο.                       ΚΟΧΕΙΛΑΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 
                                    ΔΑΝΙΗΛ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ(ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.)
                                   ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ(Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)
                                   ΜΑΝΙΑΤΗΣ  ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ(Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ)
                                  ΠΕΤΡΟΥΓΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ (ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ) 

Διαβάστε περισσότερα ...

Δευτέρα, 8 Μαΐου 2017

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Γ'ΠΑΙΔΩΝ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η ΕΑ Νικαίας νίκησε 70-41 την ΑΕΣ Ελληνικού και πήρε αήττητη τον τίτλο στην Γ΄ παίδων . Οι νικητές μάλιστα τιμήθηκαν από την διοργανώτρια ΕΣΚΑΝΑ στο ΔΑΚ Γλυφάδας 
Διαβάστε περισσότερα ...

Τετάρτη, 3 Μαΐου 2017

ANOΔΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΗ Β ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΙΔΩΝ

Οριστικοποιήθηκε η τριπλέτα ανόδου στην Β΄ παίδων αφού η ΕΑ Νικαίας νίκησε εύκολα 85-55 τον ¨Αρη Γλυφάδας ενώ ο Μανδραϊκός επιβλήθηκε της επίσης βέβαιης στην Β΄ ΑΕΣ Ελληνικού 64-40 .  Η ΕΑ Νικαίας θα πάει και την πρώτη θέση αν νικήσει την Κυριακή την ΑΕΣ Ελληνικού (εκεί θα γίνει και η απονομή στην εφηβική ομάδα του Φάρου Κερατσινίου που αναδείχθηκε πρωταθλήτρια στην Γ΄ εφήβων με δεύτερη την εφηβική της ΕΑ Νικαίας) . Αν ηττηθεί η ΕΑΝ τότε ο τίτλος θα πάει λογικά στον Μανδραϊκό αν επιβληθεί του Πέρα (αν ηττηθεί η Μάνδρα πρωταθλήτρια θα είναι η ΑΕΣ Ελληνικού) . Το βέβαιο είναι ότι και οι  τρεις εξασφάλισαν την άνοδο στην Β΄ παίδων.

1η αγωνιστική 
- ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ρεπό
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ 58 69
ΠΕΡΑ ΑΣ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 38 50
2η αγωνιστική 
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ -ρεπό
ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ 57 47
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΕΡΑ ΑΣ 53 46
3η αγωνιστική
- ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ ρεπό
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΕΡΑ ΑΣ 58 52
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ 53 47
4η αγωνιστική 
ΠΕΡΑ ΑΣ -ρεπό
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 55 85
ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ 40 64
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
1 ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ                               6 3 3 0   191 148
2 ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ                      5 3  2 1  180 151
3 ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 5 3  2 1   147 149
--------------------------------------------------------------
4 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                       5 4  1 3   218 263
5 ΠΕΡΑ ΑΣ                                    3 3  0 3  136 161

Η τελευταία αγωνιστική(07.05.17) 

ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 ΕΑ Νικαίας -ΑΕΣ Ελληνικού
Κλ. Σιταποθηκών 20.30 Μανδραϊκός -Πέρα
Διαβάστε περισσότερα ...

Τρίτη, 18 Απριλίου 2017

ΑΝΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΣΤΗ Β ΕΣΚΑΝΑ




Την άνοδο τους στην Β΄ Εφήβων εξασφάλισαν Φάρος Κερατσινίου και ΕΑ Νίκαιας οι οποίοι το Σάββατο 22/4/17 θα διεκδικήσουν στο μεταξύ τους αγώνα το χρυσό ή αργυρό μετάλλιο. Για την 3η θέση θα κοντραριστούν Αιξωνή Γλυφάδας και Ένωση Αμφιάλης επίσης την ίδια μέρα όπου η νικήτρια ομάδα θα συμπληρώσει το παζλ ανόδου. Οριστικά εκτός μάχης έμειναν οι Τράχωνες.



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
1 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ           6 3 3 0 207 160
2 ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ                              6 3 3 0 220 182
3 ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ                            4 3 1 2 192 206
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ                4 3 1 2 139 171
5 ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ     4 4 0 4 229 268
Διαβάστε περισσότερα ...

Τρίτη, 4 Απριλίου 2017

ΤΡΙΤΗ 04.04.17 ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (ΙΧΘ) 22.00 ΤΡΑΧΩΝΕΣ/ΔΙΑΣ - ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ
Διαβάστε περισσότερα ...

EA NIKAIAΣ - ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 76-67

ME TO ΔEΞΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΣΤΟ FINAL 5
NΙΚΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΙΞΩΝΗ ΜΕ ΣΚΟΡ 76-67.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:24-15 21-18 17-26 14-08







EA NIKAIAΣ:BEΚΡΗΣ 2
                        ΚΑΡΑΟΥΛΗΣ 
                        ΠΑΝΤΕΛΑΣ
                        ΑΝΔΡΕΑΣΑΚΗΣ
                        ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ
                        ΚΟΥΤΡΟΜΠΙΛΑΣ 18(2)
                        ΛΑΜΠΡΟΥ 30(2)
                        ΜΟΥΣΤΑΚΟΣ 6
                        ΚΑΒΟΥΡΑΣ
                        ΠΟΛΙΤΗΣ 18(3)
                        ΔΕΔΟΥΣΗΣ
                        ΜΟΥΣΤΑΚΟΣ Ι  2    











Διαβάστε περισσότερα ...